Smartpostiga tellides postitame kõik üle 35€ tellimused TASUTA!

Sheavõi - naha parim sõber

13.03.2013
Sheavõi - naha parim sõber

Sheavõi head omadused on teada juba sajandeid. Aafrika naised on seda kasutanud pikka aega selleks, et ravida ning noorendada nahka ning juukseid. Sheavõi on pärit Aafrikast ning seda saadakse sheapuu pähklitest. Sheapuud kasvavad Aafrika savannides metsikult.

Paljude Aafrika naiste jaoks on sheavõi elatusallikaksSeepärast kutsutakse seda sel mandril naiste kullaks.

Sheavõi tegemine on Aafrika naiste jaoks pikk ja vaevaline protsess.Nad ärkavad hommikul vara, et võtta ette kilomeetrite pikkune teekond, korjamaks sheapuu vilju. Kui korvid on täis, algab teekond tagasi külasse. Naised tassivad pea kohal u 40 kg kaaluvat pähklikoormat. Kui naised on jõudnud pähklikoormatega tagasi külasse, hakatakse pähklitest sheavõid tegema. Kõigepealt pestakse pähklid, siis kuivatatakse need päikese käes. Kui pähklid on kuivanud, sorteeritakse välja kõlblikud viljad. Nüüd purustatakse pähklite koored, siis röstitakse vilju ning lõpuks keedetakse neid, et välja filtreerida sheavõi. Ühe kilogrammi sheavõi tegemiseks kulub umbes 20 tundi tööd.

Sheavõi kasulikud omadused

Sheavõi sisaldab A, E ja F vitamiine. A ja E vitamiin aitavad hoida nahka tervena, ravivad päikesepõletust ning aitavad ära hoida kortsude teket. Vitamiin F ravib karedat, kuiva ning lõhenenud nahka. Sheavõi sisaldab suurel hulgal nahale kasulikke rasvhappeid, mis niisutavad nahka ning hoiavad seda elastsena. Samuti aitavad rasvhapped kaasa rakkude uuenemisele. Sheavõi on tuntud ka kui looduslik päikesekiirguse eest kaitsja.
Sheavõid kasutatakse ka juuste ning peanaha ravimiseks.
Kuna sheavõil on väga head raviomadused, soovitatakse seda kasutada erinevate nahaprobleemide puhul: nahakahjustused, kortsud, naha sügelemine, päikesepõletus, haavandid, ekseemid, allergiad.

Valiku Jovely sheavõideid leiad meie E-poest