Smartpostiga tellides postitame kõik üle 35€ tellimused TASUTA!

Mida peaksid teadma parabeenidest

10.02.2012
Mida peaksid teadma parabeenidest

Parabeenid on hügieenitoodetes ning kosmeetikas enimkasutatavad säilitusained, mis takistavad bakterite, seente ning mikroobide tekkimist tootes. Enimkasutatavad parabeenid on butüül-,   etüül-, metüül-, isobutüül- ja propüülparabeen. Parabeene leidub kosmeetikas, deodorantides, kreemides, šampoonides,   hambapastades ja paljudes teistes toodetes. Põhjus, miks parabeene nii laialdaselt kasutatakse, on see, et need on väga odavad ning samas efektiivsed.

Parabeenide ohtlikkus on tekitanud teadlaste vahel ägedaid vaidlusi. Ühed leiavad, et nende väikestes kogustes kasutamine on täiesti ohutu, samas on teised teadlased tulised parabeenide vastased. Fakt on see, et parabeene on veel vähe uuritud ning seda, kuidas nende igapäevane kasutamine mõjub meie järeltulijatele, ei tea keegi.

Uuringud on tõestanud, et kõige suuremat riski kujutavad parabeenid toodetes, mis jäävad nahale pikemaks ajaks- nt. kreemid. Mida pikemat aega parabeen  nahal on, seda suurem võimalus on sellel läbi naha organismi ning vereringesse imenduda. Parabeenid võivad tekitada ka nahaärritust. Kui kasutada parabeene sisaldavat toodet kahjustatud nahal, on risk allergilise reaktsiooni tekkeks suurem kui tervel nahal kasutades. Seepärast hoiatavad paljud tootjad: ärge kasutage toodet kahjustatud nahal! Uuringutest on leitud mitmeid seoseid parabeenide ja rinnavähi vahel ning samuti on leitud, et parabeenid rikuvad hormonaalset tasakaalu.

Õnneks on meil kõigil valikuvabadus kasutada tooteid, mis ei sisalda parabeene ning muid kahjulikke aineid. Viimaste aastate jooksul on tootjad hakanud otsima alternatiive parabeenidele.

Huvi pärast vaata üle oma kosmeetika- ja nahahooldustooted ning uuri, millised neist sisaldavad parabeene. Tunned need kindlasti ära, sest koostisaine lõpus on sõna paraben.