Smartpostiga tellides postitame kõik üle 35€ tellimused TASUTA!

Koorimine - ilusa naha heaks

13.03.2015
Koorimine - ilusa naha heaks

Paljud naised, kellel on kuiv nahk, ei koori seda- arvatakse, et koorimine teeb naha olukorra veelgi halvemaks. Tegelikkuses on asi hoopis vastupidi- regulaarne koorimine mängib igapäevases nahahoolduses väga suurt rolli.

Koorimine ei ole sugugi mitte tänapäevane moeröögatus, teadaolevalt oli see ka Cleopatra nipp hoolitsemaks oma keha eest.

Inimese nahk koosneb kolmest põhilisest kihist:

  • epidermis (naha välimine kiht)
  • dermis (pärisnahk)
  • nahaalune rasvkude

Iga päev sureb meie kehal kümneid tuhandeid naharakke. Koorimine aitab eemaldada surnud naharakud ning mustuse ning toob nähtavale surnud nahakihi all peidus olnud terve ja särava naha. Samuti on pärast koorimist kreemil ja nahahooldustoodetel hõlpsam naha sisse imenduda.

 

On Sul rasune, normaalne või kuiv nahk - koorimine peaks kuuluma Sinu ilurituaalide hulka, sest see kiirendab naharakkude uuenemist ning annab nahale särava ning terve välimuse. Samuti on koorimine hea vereringele ning võitleb tselluliidiga.

Kui oled hädas sissekasvanud karvadega, on koorimine jällegi hea abimees, aidates karvanääpsul naha alt väljapääsu leida.

Kuid ettevaatust, isegi hea asjaga ei tasu üle pingutada! Normaalse ja rasuse naha puhul on soovitatav koorida seda kaks korda nädalas, kuid kuiva või tundliku naha puhul piisab ühest korrast nädalas. 

Jovely tootevalikust leiad nii soola- kui suhkrubaasil kehakoorija. Mõlemad koorijad sisaldavad rohkelt sheavõid, mis niisutab ja toidab nahka ning jätab selle pärast koorimist meeldivalt siidiseks. Pärast koorimist ei vaja nahk enam kreemitamist, sest sheavõi on selle eest juba hoolitsenud.