Smartpostiga tellides postitame kõik üle 35€ tellimused TASUTA!

Ilusa näonaha saladus

02.10.2012
Ilusa näonaha saladus

Poeriiulitelt leiab laias valikus erinevaid näokreeme- kuivale nahale, tundlikule nahale, vananevale nahale, päevakreeme, öökreeme jne. Silme eest kisub lausa kirjuks- milline neist valida?

Tegelikult on asi väga lihtne- niisutavat näokreemi asendab väga edukalt looduslik puhas õli, mis toidab ja niisutab nahka ning täidab ka kõige kuivema naha soovid.  Ning mis peamine- õlid ei sisalda ühtegi keemilist lisaainet ega vett.

 

Kas ka Sina ostad poest kalli raha eest vett? Kui jah, siis on õige aeg kaaluda näokreemi väljavahetamist õli vastu.

Pealtnäha tunduvad kõik õlid sarnased- erinedes vaid värvuse ja konsistentsi poolest. Tegelikult on kõikide õlide otstarve ja mõju nahale erinev. Need on väga erineva struktuuri ning koostisega. Õli omadused sõltuvad sellest, millistest rasvhapetest see koosneb ning milliseid vitamiine ning antioksüdante see sisaldab.

Õli, mis on ideaalne küpsele nahale ei pruugi rasusele nahale sugugi hästi sobida ning vastupidi - õli, mis on hea rasusele nahale, ei pruugi küpset nahka piisavalt toita erinevate vitamiinide ja antioksüdantidega.

Järgnevalt leiad loetelu, millised õlid sobivad erinevatele nahatüüpidele.

Rasune nahk

Valides õli rasusele nahale on esmatähtis pöörata tähelepanu sellele, et õli ei oleks komedogeenne ehk ei ummistaks poore. Samuti võiks see sisaldada rasvhapet nimega linoolhape, mis on põletikuvastane ning taandab aknet. Sellised õlid on nt. safloorõli ja viinamarjaseemneõli. Mõlemad õlid on väga kerged ning imenduvad kiirelt naha sisse. Samuti sobib rasusele nahale jojobaõli, mis on tegelikult vaha ning kuna see sarnaneb naha enda rasule on see üks hinnatumaid õlisid nahahoolduses. Jojobaõli reguleerib ka naha rasueritust.

Kuiv/ vananev nahk

Kuiv ja/või vananev nahk vajab rohkem toitmist- seetõttu tuleks valida õli, mis sisaldab erinevaid vitamiine ning antiosüdante. Antioksüdandid aitavad nahal võidelda enneaegse vananemisega.

Tundlik nahk

Normaalne nahk

Normaalsele nahale sobivad enamus õlisid. Kui Sulle meeldib, et õli imendub kiirelt naha sisse ning ei jäta näole õlikihti, vali mõni kergem nt. safloorõli või viinamarjaseemneõli. Kui Sa aga tunned, et nahk vajaks rohkem toitmist, vali raskem õli nt. avokaadoõli või magusa mandli õli.

Kasuta õli hommikul ja õhtul pärast näo pesemist. Jäta käed õrnalt niiskeks, piserda kätele õli ning kanna see näole.